Pierwsze od lat i jedyne w bieżącym roku w Polsce
Zapraszają prof. Piotr Eder i dr Magdalena Gawron-Kiszka
Dlaczego Pani zdaniem warto poświęcić swój czas i przyjechać do Katowic? – pytamy współorganizatorkę spotkania.
26 kwietnia odbędzie się Katowicach 74th workshop ECCO (European Crohn’s and Colitis Organization). Jest to wydarzenie edukacyjne nastawione na aspekty praktyczne ważne w pracy z pacjentami z nieswoistymi chorobami zapalnymi jelit i jedyne pod auspicjami ECCO w Polsce w tym roku i pierwsze od kilku lat.
Z uwagi na jego warsztatowy, interaktywny charakter będziemy mieli szczególną okazję na podstawie prezentowanych przypadków klinicznych wspólnie, w gronie ekspertów i uczestników spotkania, podejmować decyzje dotyczące dalszego postępowania w oparciu o aktualną wiedzę, wytyczne, codzienną praktykę lekarską i narzędzie e-guide.
E-guide to dostępny na stronie internetowej organizacji ECCO przewodnik wspierający lekarza w planowaniu dla chorego ścieżki prowadzącej do osiągnięcia celów leczenia.
Jak widać nasz „Workshop” jest adresowany głównie do lekarzy zaangażowanych w leczenie nieswoistych zapaleń jelit, którzy chcieliby przez udział w warsztatach rozwijać swoje umiejętności, wymienić doświadczenia, zapoznać się w najnowszymi wytycznymi postępowania, poznać opinie ekspertów.
Co jeszcze wiadomo o szczegółach programu tego spotkania?
Przygotowaliśmy dwie sesje tematyczne – poświęcone chorobie Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejącemu zapaleniu jelita grubego.
W każdej z nich zaprezentujemy i omówimy wspólnie z ekspertami trzy tematy dotyczące postępowania diagnostyczno-terapeutycznego, w tym zawiłości związane z postawieniem rozpoznania, leczeniem choroby przetokującej i pacjentki w ciąży w chorobie Leśniowskiego-Crohna oraz aspekty postępowania we wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego w zależności od aktywności choroby uwzględniając leczenie operacyjne.
W każdej w sesji będziemy możliwość wysłuchania wykładu eksperta ECCO.
Pełny program spotkania dostępny jest na stronie internetowej ECCO pod linkiem:
www.ecco-ibd.eu/education/educational-workshops.html
Czy spodziewa się Pani szczególnych gości?
Jako narodowi przedstawiciele PTG-E w organizacji ECCO, wraz z prof. Piotrem Ederem, zaprosiliśmy do aktywnego udziału w warsztatach, wygłoszenia wykładów i udziału w dyskusji szczególnych gości zagranicznych z grona ekspertów ECCO – dra Konstatninosa Karmirisa, który obecnie jest główną osobą odpowiedzialną za działania edukacyjne ECCO oraz dra Nurulamina Noora autora jednego z najbardziej przełomowych badań w chorobach zapalnych jelit.
Sesje warsztatowe moderować będą wraz z nami wybitni znawcy tematu chorób zapalnych jelit z Polski – prof. Grażyna Rydzewska i prof. Jarosław Reguła.
Obecność pierwszego autora jednej z najbardziej obecnie dyskutowanych publikacji w obszarze IBD rzeczywiście gwarantuje, że znajdziemy się w głównym nurcie prawdopodobnie najważniejszej dyskusji o leczeniu choroby Leśniowskiego-Crohna. Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia w Katowicach!
Rozmawiał Red. naczelny Krzysztof Wojciechowski
Aby napisać do redakcji, zaloguj się.